1 listopada 1931 roku doszło do powstania Polskiego Związku Tenisa Stołowego.
W 1956 roku PZTS został włączony w szeregi Europejskiej Federacji Tenisa Stołowego (ETTU). Obecnie tę dyscyplinę sportu uprawia ponad dziesięć tysięcy zawodników.
Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.
Brak komentarzy.
Nazwa organizacji reprezentującej kraj: Polski Związek Tenisa Stołowego (PZTS)
Data powstania organizacji: 1 listopada 1931
Członkostwo w strukturach międzynarodowych: 1957 - Europejska Federacja Tenisa Stołowego (ETTU)
Organizowane imprezy: Mistrzostwa Europy w Gdańsku/Sopocie (2011)
Najważniejsze daty w historii tenisa stołowego
1902 – pierwsza wzmianka o pingpongu pojawia się w dzienniku „Kurier Warszawski” Wówczas pisano „Ping-pong, nowa gra pokojowa w piłkę - tennis pokojowy, grany na stole – wynaleziony ma się rozumieć w Anglii, ojczyźnie wszelkich sportów, stał się nadzwyczaj modny w Paryżu. Jak przedtem `five o’clock tea`, tak obecnie ping-pong jest na porządku dziennym w sferach, mających dużo czasu i pieniędzy.”
1912 – po raz pierwszy zostaje zaprezentowana gra w tenisa stołowego w Łodzi za pośrednictwem niemieckiego przedsiębiorcy Georga Lewensteina, członka niemieckiego klubu sportowego Newcastle Łódź. Jednak gra ta zostaje uznana za „zabawkę dziecinną” i ostatecznie zapomina się o niej
1922 – mieszkańcom Warszawy grę przedstawia Anglik Sid Kimpton, wówczas trener piłkarzy Polonii Warszawa (ping-pong był grą uzupełniającą trening piłkarski w okresie zimowym).
1924 – w ping-ponga chętnie grywają piłkarze i działacze ŁKS Łódź. Ówczesny członek ŁKS-u, właściciel firmy kupieckiej R. Kowalski, sprowadza z Węgier piłeczki, rakietki i siatki