Dziś zachęcamy Was do przeczytania książki „Urodzony by walczyć Historia Stanleya Ketchela" autorstwa Przemysława Słowińskiego.
Ta niezwykła książka jest biografią legendarnego boksera, który w latach 1908-1910 był zawodowym mistrzem świata wagi średniej. „[...]Niestety, tylko nieliczni, najbardziej zagorzali sympatycy pięściarstwa wiedzą, że był w dziejach tego sportu Polak, o którym legendy do dziś jeszcze krążą między Atlantykiem, a Pacyfikiem. Znany jest jak świat długi i szeroki pod nazwiskiem Stanley Ketchel i był zawodowym mistrzem świata wagi średniej w latach 1908-1910. Naprawdę nazywał się Stanisław Kiecal i przez większość ekspertów zgodnie uznawany jest za najlepszego „średniego" w już ponad stuletniej historii nowożytnego boksu.[...]" Już jeden z pierwszych akapitów książki podpowiada nam, że będzie to opowieść jakich mało.
Do dziś Ketchel zajmuje wysokie miejsce w bokserskich rankingach. Jego kariera potoczyła się bardzo szybko i równie szybko skończyła. Dlaczego? Zapraszamy do lektury „Urodzony by walczyć Historia Stanleya Ketchela".
Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.
Brak komentarzy.
Nazwa organizacji reprezentującej kraj: Polski Związek Bokserski
Data powstania organizacji: 1923
Członkostwo w strukturach międzynarodowych: Międzynarodowa Federacja Boksu Amatorskiego – FIBA (1925), Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu Amatorskiego – AIBA (1946)
Organizowane imprezy: Mistrzostwa Europy mężczyzn w Warszawie (1953) i Katowicach (1975) oraz Mistrzostwa Europy kobiet w Warszawie (2006), Mistrzostwa Europy Juniorek i kadetek (2012) Władysławowo
Najważniejsze daty w historii boksu
1923 – powstaje Polski Związek Bokserski
15-20 lipca 1924 – Jan Ertmański,przegrał w 1/16 z Amerykaninem Hugh Haggertym przez TKO w 2 rundzie, a Adam Świtek przegrał w 1/32 z tym samym zawodnikiem przez TKO w 1 rundzie (waga półśrednia) na Igrzyskach Olimpijskich, Paryż (Francja)
15-20 lipca 1924 – Eugeniusz Nowak przegrał w 1/16 z Irlandczykiem Wiliamem Murphym przez KO w 1 rundzie (waga średnia) na Igrzyskach Olimpijskich, Paryż (Francja)
15-20 lipca 1924 – Jan Gerbich przegrał w 1/16 z Duńczykiem Thyge Petersenem przez TKO w 2 rundzie (waga półciężka) na Igrzyskach Olimpijskich, Paryż (Francja)